ब्रिटिश काउन्सिल IELTS पुरस्कार जीत्ने हैन त ? यस्तो छ प्रकृया

कमला पाख्रिन

प्रत्येक देशमा रहेका प्रतिस्पर्धात्मक आवेदन प्रक्रियामार्फत कुल तीन विजेताहरूलाई उनीहरूको अध्ययनमा सहयोग पुर्‍याउन नगद पुरस्कार दिन चुनिने छ।

काठमाण्डौं । ब्रिटिश काउन्सिल IELTS पुरस्कार २०२३ को लागि आवेदन खुला गरेको छ ।

दक्षिण एशियामा ब्रिटिश काउन्सिल IELTS पुरस्कार २०२३ को वार्षिक प्रतियोगिताले IELTS परीक्षामा सफल भएका छात्रहरूलाई विश्वविद्यालयहरूमा विद्यार्थी शुल्क रूपमा £५,००० सम्मको सहयोग प्रदान गर्ने हेतुले वर्ष, IELTS पुरस्कारको आवेदन चीन, जापान, हङ्कङ, इन्डोनेशिया, कोरिया, मलेसिया, फिलिपिन्स, सिङ्गापुर, ताइवान, थाइल्याण्ड, वियतनाम, बङ्गलादेश, पाकिस्तान, नेपाल, र श्रीलङ्कामा बसोबास गर्ने छात्रहरूलाई खुला गरिएको हो ।

यो IELTS मार्फत स्थानीय वा विदेशमा स्नातक वा स्नातकोत्तर अध्ययनका लागि आवेदन दिएका छात्रहरूका लागि खुल्ला गरिएको र जनवरी २०२३ देखि मार्च २०२४ सम्मको पाठ्यक्रममा उनीहरूलाई प्रवेश गराइने छ। पुरा भएका आवेदनहरूको अन्तिम मिति सेप्टेम्बर १५, २०२३ हो।

प्रत्येक देशमा रहेका प्रतिस्पर्धात्मक आवेदन प्रक्रियामार्फत कुल तीन विजेताहरूलाई उनीहरूको अध्ययनमा सहयोग पुर्‍याउन नगद पुरस्कार दिन चुनिने छ। ब्रिटिस काउन्सिल नेपालका परीक्षा महाप्रबन्धक म्याक्सिम राइमनले भने, “IELTS Prize को पुरस्कार पाउने विजेताहरू विदेशमा आफ्नो अध्ययनबाट ज्ञान लिएर आफ्ना गृह समुदायकहरूमा ज्ञान फैलाउन पक्का भएका व्यक्ति हुन्। हामी अन्तर्राष्ट्रिय अध्ययन र सहकार्य सबैका लागि थप शान्त र समृद्ध विश्व निर्माण गर्न महत्वपूर्ण छ भन्ने विश्वास गर्छौं र हामी यी महत्वाकांक्षी र बुद्धिमान व्यक्तिहरूलाई आफ्नो लक्ष्य हासिल गर्न सहयोग गर्न पाउँदा गर्व गर्छौं।

” पुरस्कारको बारेमा थप जानकारी, आवेदन प्रक्रिया र बारम्बार सोधिने प्रश्नहरूको समीक्षा गर्न चाहने आवेदकहरू https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/study-work-abroad/ielts-prize मा जानुपर्छ।

IELTS को बारेमा अन्तर्राष्ट्रिय अङ्ग्रेजी भाषा परीक्षण प्रणाली (IELTS) उच्च शिक्षा र विश्वव्यापी प्रवासनका लागि विश्वको सबैभन्दा लोकप्रिय अङ्ग्रेजी भाषा प्रवीणता परीक्षण हो। विश्वव्यापी रूपमा ११,५०० भन्दा बढी संस्थाहरू IELTS मा विश्वास गर्छन्। यी संस्थाहरूमा शैक्षिक संस्थाहरू, रोजगारदाताहरू, सरकारहरू र व्यावसायिक निकायहरू समावेश छन्।

IELTS संयुक्त रूपमा British Council, IDP को स्वामित्वमा छ:

IELTS अष्ट्रेलिया र क्याम्ब्रिज मूल्याङ्कन अङ्ग्रेजी। IELTS को बारेमा थप यहाँ जान्नुहोस्: www.ielts.org

British Council का बारेमा British Council सांस्कृतिक सम्बन्ध र शैक्षिक अवसरहरूका लागि यूकेको अन्तर्राष्ट्रिय संस्था हो। हामी यु.के र विश्वभरका देशहरू बिचको सम्बन्ध, समझदारी र विश्वास निर्माण गरेर शान्ति र समृद्धिलाई समर्थन गर्दै आएको छ।

Go Further With the British Council IELTS Prize | Take IELTS

सिफारिस

प्रतिकृया दिनुहोस्